Ievadkurss par Covid-19: noteikšanas metodes, profilakse, reaģēšana un kontrole

Koronavīrusi ir plašas vīrusu dzimtas pārstāvji, kas, kā zināms, var izraisīt dažādas slimības, sākot no parastas saaukstēšanās līdz smagākai saslimšanai, piemēram, ar Tuvo Austrumu respiratoro sindromu (MERS) un smago akūto respiratoro sindromu (SARS).

2019 gadā Uhaņā, Ķīnā, tika konstatēts jauns koronavīruss (Covid-19). Šis ir jauns koronavīruss, kas vēl nekad iepriekš nav bijis identificēts kā cilvēka vīruss.

Šis izglītojošais kurss ir vispārīgs ievads par Covid-19 un jauniem respiratoriem vīrusiem, un tas ir paredzēts sabiedrības veselības jomā nodarbinātajiem speciālistiem, par incidentu pārvaldību atbildīgajiem vadītājiem, kā arī personālam, kas strādā vai nu Apvienoto Nāciju Organizācijā, starptautiskajās vai arī nevalstiskajās organizācijās.

Tā kā oficiālais slimības nosaukums tika ieviests pēc šī materiāla izstrādes, jebkura norāde "nCoV” attiecas uz Covid-19, t.i., infekcijas slimību, ko izraisījis nesen atklātais koronavīruss.

Tā kā oficiālais slimības nosaukums tika izveidots pēc materiālu radīšanas, jebkura nCoV pieminēšana attiecas uz Covid-19, infekcijas slimību, ko izraisa nesen atklātais koronavīruss.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī kursa saturs pašlaik tiek pārskatīts, lai atspoguļotu jaunākos norādījumus. Atjaunināto informāciju par noteiktām ar Covid-19 saistītām tēmām varat atrast šādos kursos:

Vakcinācija: COVID-19 vakcīnu kanāls

IPC pasākumi: IPC par Covid-19

Antigēnu ātrā diagnostikas pārbaude: 1) SARS-CoV-2 antigēna ātrā diagnostikas pārbaude; 2) Galvenie apsvērumi SARS-CoV-2 antigēna RDT ieviešanai

Lūdzu, ņemiet vērā: šie materiāli pēdējo reizi tika atjaunināti 16/12/2020.

Self-paced
Language: Latviešu valoda
COVID-19

Course information

Šis izglītojošais kurss ir pieejams arī šādās valodās:

English - français - Español - 中文 - Português - العربية - русский - Türkçe - српски језик - فارسی - हिन्दी, हिंदी - македонски јазик - Tiếng Việt - Indian sign language - magyar - Bahasa Indonesia - বাংলা - اردو - Kiswahili - አማርኛ - ଓଡିଆ - Hausa - Tetun - Deutsch - Èdè Yorùbá - Asụsụ Igbo - ਪੰਜਾਬੀ - isiZulu - Soomaaliga- Afaan Oromoo - دری - Kurdî - پښتو - मराठी - Fulfulde- සිංහල - తెలుగు - Esperanto - ภาษาไทย - chiShona - Kreyòl ayisyen -Казақ тілі - தமிழ் - Ελληνικά

Pārskats: Šis izglītojošais kurss ir vispārīgs ievads par jauniem respiratoriem vīrusiem, to skaitā jauno koronavīrusu. Šī izglītojošā kursa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt:

 • Jauno respiratoro vīrusu pazīmes, uzliesmojumu noteikšanas un izvērtēšanas kārtību, profilakses pasākumu stratēģijas un uzliesmojumu kontroli, saskaroties ar jauniem respiratoriem vīrusiem;
 • Stratēģijas, kas būtu jāizmanto riska komunikācijā un sabiedrības iesaistē ar mērķi noteikt, novērst un reaģēt, saskaroties ar jauna respiratora vīrusa izplatību.

Katram modulim ir pievienoti informācijas avoti, kas jums ļaus iegūt padziļinātas zināšanas par attiecīgo tēmu.

Apguves mērķis: Aprakstīt jauno respiratoro vīrusu pamatprincipus, un to, kā efektīvi reaģēt uz uzliesmojumu.

Izglītojošā kursa ilgums: Aptuveni 3 stundas.

Sertifikāti: Dalībniekam būs pieejams sertifikāts par sasniegumiem tad, ja visu kontrolpārbaužu rezultātā iegūto punktu kopsumma nebūs zemāka par 80 %. Dalībnieki, kuri saņem sasniegumu rekordu, var arī lejupielādēt šim kursam atvērtu nozīmīti. Noklikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā to izdarīt.

Tulkots latviešu valodā no kursa Introduction to COVID-19: methods for detection, prevention, response and control, 2020. WHO neatbild par šī tulkojuma saturu vai precizitāti. Gadījumā, ja konstatēta neatbilstība no angļu valodas latviešu valodā tulkotajā tekstā, oriģinālā versija angļu valodā ir saistošā un autentiskā versija. PVO nav veikusi šī tulkojuma pārbaudi. Šis materiāls ir paredzēts tikai kā izglītojošs palīglīdzeklis.

Course contents

 • 1. modulis: Ievadkurss par jauniem respiratoriem vīrusiem, to skaitā Covid-19:

  Šī moduļa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt to, kā rodas respiratorie vīrusi un kāpēc tie ir globāls drauds cilvēka veselībai.
 • 2. modulis: Jauno respiratoro vīrusu, to skaitā Covid-19, noteikšana: Uzraudzības pasākumi:

  Šī moduļa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt to, kā noteikt un izvērtēt jaunā respiratorā vīrusa uzliesmojumu.
 • 3. modulis: Jauno respiratoro vīrusu, to skaitā Covid-19, noteikšana: Laboratoriskie izmeklējumi:

  Šī moduļa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt dažādos nepieciešamos paraugu ņemšanas veidus un izmantotos laboratorisko izmeklējumu veidus, lai apstiprinātu Covid-19 gadījumus.
 • 4. modulis: Riska komunikācija un sabiedrības iesaiste:

  Šī moduļa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt galvenās riska komunikācijas grūtības, saskaroties ar respiratoriem vīrusiem; uzskaitīt vismaz trīs šķēršļus efektīvai veselības aizsardzības padomu uztverei; identificēt galvenos pasākumus riska komunikācijas nodrošināšanā, saskaroties ar uzliesmojumu vai negadījumu.
 • 5. modulis: Sabiedrības iesaiste:

  Šī moduļa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt aprakstīt vismaz trīs iemesli, kāpēc ir svarīgi iesaistīt sabiedrības kopienas, saskaroties ar slimības uzliesmojumu; uzskaitīt grūtības, ar kurām nākas saskarties sabiedrības kopienu iesaistē; aprakstīt pieejas efektīvai sabiedrības kopienu iesaistei uzliesmojuma noteikšanā, profilaksē un reaģēšanā.
 • 6. modulis: Jauno respiratoro vīrusu, to skaitā Covid-19, profilakse un reaģēšana uz tiem:

  Šī moduļa apguves noslēgumā Jums būtu jāspēj aprakstīt infekcijas slimības profilakses principus, attiecinot tos uz sabiedrības kopienu un veselības aprūpi.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

 • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.