You are not enrolled for this course.

Course is available

Клінічне ведення пацієнтів з COVID-19 - Реабілітація пацієнтів з COVID-19

Offered by OpenWHO
Клінічне ведення пацієнтів з COVID-19 - Реабілітація пацієнтів з COVID-19

Цей курс навчальних матеріалів із серії «Клінічне ведення пацієнтів з COVID-19» присвячений темі реабілітації пацієнтів з COVID-19. У семи модулях курсу розглядаються численні й різноманітні потреби у реабілітації пацієнтів, які відновлюються від COVID-19, зокрема пацієнтів з когнітивними порушеннями, погіршенням загального фізичного стану та м'язовою слабкістю, порушенням функції легенів, порушенням функції ковтання та порушенням комунікативної функції. Розглядаються також труднощі у здійсненні повсякденної діяльності та техніки реабілітації.

Ці матеріали опубліковано 13.01.2021. Оскільки наукові докази та технічні рекомендації щодо COVID-19 постійно вдосконалюються, матеріали цього курсу є застарілими. Цей курс перебуває на стадії перегляду. Тим часом, будь ласка, зверніться до https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019 для отримання останніх оновлень.

Джерело фото: WHO / Blink Media - Martyn Aim

Self-paced
Language: Українська
COVID-19

Course information

Курс можна пройти декількома мовами:

English - Macedonian - Français - Shqip - 中文 - Русский - Հայերեն

Огляд:: Курс навчальних матеріалів для медичних працівників «Клінічне ведення пацієнтів з COVID-19» був розроблений під час пандемії COVID-19. Курс дає важливі знання, необхідні для надання безпечної, ефективної та якісної допомоги пацієнтам. У презентаціях розглядаються всі аспекти клінічного ведення пацієнтів, зокрема: підготовка приміщень та планування на випадок масового надходження хворих; профілактика та контроль інфікування медичних працівників; переміщення пацієнтів між закладами; клінічне лікування пацієнтів з легким, помірним та тяжким перебігом захворювання COVID-19; особливості надання допомоги літнім людям, вагітним та дітям з COVID-19; реабілітація; принципи медичної етики та паліативна допомога.

У матеріалах курсу є відео-лекції та презентації, доступні для завантаження, які оновлюються з урахуванням останніх настанов та даних. Кожен модуль складається з 5-8 лекцій, а кожна лекція містить контрольний тест для оцінювання здобутих знань.

Більше дізнатися про різні аспекти клінічного ведення пацієнтів з COVID-19 можна з курсу серії навчальних матеріалів «Клінічне ведення пацієнтів з COVID-19», у якому розглядаються загальні аспекти:

Цілі навчання:

По завершенні цього курсу учасники зможуть:

  • Зрозуміти роль реабілітації у лікуванні порушень, які виникли внаслідок COVID-19;
  • Описати етіологію низки порушень при COVID-19, які пов’язані з реабілітацією;
  • Знати кого та коли оцінювати на предмет реабілітаційних потреб;
  • Проводити навчання та консультування пацієнтів та їхніх родин;
  • Консультувати щодо стратегій допомоги пацієнтам та їхнім родинами у подоланні порушень функцій.

Тривалість курсу: Курс розрахований приблизно на 3 години.

Сертифікати: Сертифікат про успішне завершення курсу зможуть отримати учасники, які набрали щонайменше 80% від загальної можливої кількості балів за всіма контрольними тестами. Сертифікат про підтвердження участі можуть отримати учасники, які пройшли щонайменше 80% матеріалу курсу.

Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.

Перекладено українською за курсом Clinical management of patients with COVID-19: Rehabilitation of patients with COVID-19, 2021. ВООЗ не несе відповідальності за зміст і точність цього перекладу. У разі будь-яких розбіжностей між оригіналом англійською та перекладом українською мовами, дійсною та автентичною версією вважається оригінал англійською мовою.

Course contents

  • Модуль 1: Реабілітація. Загальний огляд та клінічний маршрут пацієнта:

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати потенційні вимоги до реабілітації у рамках клінічного маршруту пацієнта у закладі охорони здоров'я та поза ним. Визначити ролі різноманітних фахівців у гострому та післягострому реабілітаційному періоді. Визначити потенційні труднощі та ризики, пов'язані з реабілітацією пацієнтів з COVID-19 та стратегії їх подолання.
  • Модуль 2: Реабілітація пацієнтів з COVID-19: когнітивні порушення :

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати етіологію когнітивних порушень у контексті COVID-19. Знати, хто та коли повинен проводити оцінку на предмет когнітивних порушень. Надати навчальні матеріали та консультації пацієнтам з когнітивними порушеннями та членам їхніх родин. Надати консультації пацієнтам та членам їхніх родин щодо подолання когнітивних порушень.
  • Модуль 3: Реабілітація пацієнтів з COVID-19: погіршення загального фізичного стану та м'язова слабкість :

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати етіологію погіршення загального фізичного стану та м'язової слабкості при COVID-19. Знати, хто та коли повинен проводити оцінку на предмет погіршення загального фізичного стану. Надавати інформацію та консультації пацієнтам з погіршенням загального фізичного стану та членам їхніх родин. Надавати консультації пацієнтам з погіршенням загального фізичного стану щодо реабілітаційних заходів.
  • Модуль 4: Реабілітація пацієнтів з COVID-19: порушення функції легенів :

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати етіологію порушення функції легенів у контексті COVID-19. Знати, хто та коли повинен проводити оцінку на предмет порушення функції легенів. Надавати навчальні матеріали та консультації пацієнтам з порушенням функції легенів та членам їхніх родин. Надавати консультації пацієнтам з порушенням функції легенів щодо реабілітаційних заходів.
  • Модуль 5: Реабілітація пацієнтів з COVID-19: порушення функції ковтання :

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати етіологію потенціальних порушень функції ковтання (дисфагія) у контексті COVID-19. Знати, коли проводити оцінку на предмет наявності порушень функції ковтання. Надати навчальні матеріали та консультації пацієнтам з порушеннями функції ковтання та членам їхніх родин. Надати консультації та стратегії пацієнтам та членам їхніх родин щодо подолання дисфагії.
  • Модуль 6: Реабілітація пацієнтів з COVID-19: порушення комунікативної функції:

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати потенційну етіологію порушення комунікативної функції у контексті COVID-19. Знати, яких пацієнтів оцінювати на предмет порушення комунікативної функції та коли проводити таку оцінку. Надати навчальні матеріали та консультації пацієнтам з труднощами комунікації та членам їхніх родин. Надати консультації пацієнтам та членам їхніх родин щодо подолання порушень комунікативної функції.
  • Модуль 7: Реабілітація пацієнтів з COVID-19: здійснення повсякденної діяльності :

    До кінця цього модуля учасники повинні мати можливість: Описати основні фактори, які потенційно сприяють виникненню труднощів у здійсненні повсякденної діяльності в контексті COVID-19. Знати, кому показана оцінка повсякденної діяльності. Надати навчальні матеріали та консультації пацієнтам і членам їхніх родин щодо повсякденної діяльності. Надати стратегії збереження енергії. Описати потенційні способи модифікації умов середовища, спрямовані на покращення виконання повсякденної діяльності.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

  • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.
  • Gain a Confirmation of Participation by completing at least 80% of the course material.
  • Gain an Open Badge by completing the course.