Готовність до реагування. Рівень 2: Системи, структури та навички

«Готовність до реагування» — це багаторівнева опорна навчальна програма, що має на меті створення узгоджених стандартів підготовки спеціалістів із реагування на надзвичайні ситуації на національному рівні. Ця програма формує в учасників важливі компетенції, необхідні для роботи в галузі реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я.

Пандемія COVID-19 продемонструвала обмеженість здатності реагування на надзвичайні ситуації в усіх країнах. Для збереження життя й захисту здоров’я людей, а також для захисту суспільства й економіки різних країн, важливо мати доступ до відповідних людей із відповідними навичками та підготовкою у відповідний час та у відповідному місці.

Рівень 2 зосереджений на системі управління інцидентами (СУІ) та її ключових функціях. У ньому проаналізовані ключові навички, потрібні для ефективної роботи в команді з реагування, та описані базові принципи управління ризиками.

Фото: ВООЗ/C. Black

Self-paced
Language: Українська
Health topic

Course information

Цей курс також доступний у:

English - ພາສາລາວ - Français - العربية

Огляд: Навчальна програма «Готовність до реагування» має на меті створення узгоджених стандартів підготовки спеціалістів із реагування на надзвичайні ситуації та формування в учасників важливих компетенцій, необхідних для роботи на різних рівнях реагування. У рамках курсу Рівня 2 ви дізнаєтеся про систему управління інцидентами (СУІ), її ключові функції та низку підфункцій. Ви також дізнаєтеся, які ключові навички потрібні для ефективної роботи в команді з реагування.

Цілі навчання: Після проходження Рівня 2 ви зможете:

 • описувати головні функції, ролі та цілі Системи управління інцидентами та їх реалізацію на практиці Оперативним центром із реагування на надзвичайні ситуації;
 • описувати принципи успішної командної роботи в контексті реагування;
 • описувати базовий процес ухвалення рішень; та
 • описувати базовий процес управління ризиками.

Тривалість курсу: Приблизно 5 годин.

Сертифікат: Сертифікат про успішне завершення курсу буде доступний учасникам, які набрали щонайменше 80% від максимальної можливої кількості балів за результатами всіх тестів. Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.

enter image description here

Інші рівні опорної навчальної програми «Готовність до реагування», наявні на сьогодні, доступні за посиланням:

Застереження: Зауважте, що в цьому курсі використовуються фотографічні зображення сценаріїв реагування на надзвичайні ситуації, які були створені до початку пандемії COVID-19. Просимо вас дотримуватися національних рекомендацій щодо запобіжних заходів у зв’язку з COVID-19, які діють у вашій країні, зокрема щодо дотримання фізичної дистанції щонайменше в 1 метр, а також, у відповідних випадках, використання захисних масок.

Перекладено українською за курсом Ready4Response Tier 2: Systems, structures and skills, 2021 . ВООЗ не несе відповідальності за зміст і точність цього перекладу. У разі будь-яких розбіжностей між оригіналом англійською та перекладом українською мовою, дійсною та автентичною версією вважається оригінал англійською мовою. переклад не був верифікований ВООЗ. Цей ресурс призначений лише для підтримки в навчанні.

Course contents

 • Модуль 1: Системи та структури реагування:

  Цей модуль складається з 4 блоків: Вступ до теми «Системи та структури реагування»; Політики, плани й процедури; Система управління інцидентами (СУІ); Оперативний центр із реагування на НС (EOC).
 • Модуль 2: Ключові функції системи управління інцидентами (СУІ):

  Цей модуль складається з 5 блоків: Управління інцидентами; Оперативна діяльність; Планування; Логістика; Фінансування й адміністрування.
 • Модуль 3: Ключові навички з реагування:

  Цей модуль складається з 4 блоків: Цикл СОРД; Робота в команді: динаміка команди: Робота в команді: динаміка команди; Несвідоме упередження; Управління ризиками.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

 • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.
 • Gain an Open Badge by completing the course.