An error occurred while loading the video player, or it takes a long time to initialize. You can try clearing your browser cache. Please try again later and contact the helpdesk if the problem persists.

Зважаючи на затяжний характер пандемії COVID-19, ВООЗ розробила «Настанови щодо проведення огляду заходів, що впроваджуються (ОЗВ) у відповідь на COVID-19 на рівні країн» та десять супровідних інструментів, що допоможуть країнам проводити періодичні огляди свого реагування на цю надзвичайну ситуацію у сфері охорони громадського здоров’я, що має міжнародне значення (PHEIC). ОЗВ у відповідь на COVID-19 на рівні країн — це організоване обговорення під керівництвом країни, що дозволяє зацікавленим сторонам, задіяним у реагуванні на COVID-19, аналізувати функціональні спроможності систем реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я на національному й субнаціональному рівнях для того, щоб визначити найкращі практики, прогалини та набутий досвід і запропонувати коригувальні заходи та дії для негайного або стійкого покращення реагування на спалах COVID-19. Курс складається з чотирьох модулів, тестів після кожного модуля та заключного тесту.

Застереження: Після запуску цього онлайн-курсу ВООЗ опублікувала додаток до «Настанов щодо проведення огляду заходів, що впроваджуються (ОЗВ) у відповідь на COVID-19 на рівні країн», що містить додаткові вказівки та доповнення, але не заміняє цих настанов. Зверніть увагу, ВООЗ також відповідним чином оновила та переглянула супровідні інструменти. Найновіші версії оновлених матеріалів і запропонованих аспектів реагування у сфері громадського здоров’я, які країни можуть розглядати під час ОЗВ, доступні на веб-сторінці ОЗВ.

Зверніть увагу: ці матеріали були опубліковані 14/12/2020 р.

Self-paced
Language: Українська

Course information

Курс можна пройти декількома мовами:

English - Русский - Español - Português - Français - العربية

Огляд:
Огляд заходів, що впроваджуються (ОЗВ) у відповідт на COVID-19 на рівні країн — це організоване обговорення, у якому беруть участь сторони з різних секторів, задіяні в реагуванні на COVID-19, з метою обміну досвідом та колективного навчання. ОЗВ було розроблено на основі методики огляду вжитих заходів (ОВЗ) ВООЗ. Цей курс — загальний вступ до організації й проведення ОЗВ під час поточної пандемії COVID-19. Він складається з презентацій, тестів та заключного тесту на перевірку отриманих знань в кінці курсу. Курс призначений для спеціалістів та установ, задіяних у забезпеченні готовності до спалаху COVID-19 і реагування на нього на національному й субнаціональному рівнях, у тому числі (але не виключно) для урядових службовців, персоналу ВООЗ, експертів, громад і партнерів у сфері громадського здоров’я.

Цілі навчання: Після закінчення цього курсу учасники зможуть:

 • Розуміти контекст та мету ОЗВ у відповідь на COVID-19 на рівні країн.
 • Знати, як проходить ОЗВ у відповідь на COVID-19 на рівні країн.
 • Вміти визначати й застосовувати доступні ресурси для проведення ОЗВ та джерела їх пошуку.
 • Розрізняти ролі та обов’язки головних координаторів ОЗВ, фасилітаторів, модераторів, секретарів, укладачів звітів, фахівців із технічної підтримки й учасників ОЗВ та описувати техніки колективного проведення й особливості організації ОЗВ онлайн.

Тривалість курсу: Приблизно 2 години.

Сертифікати: Учасники, які наберуть щонайменше 80% від максимальної можливої кількості балів за результатами заключного тесту, отримають сертифікат про успішне проходження курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.

Курс Організація та проведення огляду поточних заходів (ОЗВ) з реагування на COVID-19 на рівні країн був розроблений у співпраці з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України та Центром громадського здоров’я МОЗ України у травні 2021 року. Наразі матеріали, що використовуються у цьому курсі, переглядаються для відображення оновлень технічного змісту. Усі учасники курсу отримають повідомлення, коли ці оновлення будуть завершені.

Course contents

 • Огляд курсу: Організація та проведення огляду заходів (ОЗВ) що впроваджуються у відповідь на COVID-19 на рівні країн:

  Цей огляд курсу пояснює обґрунтування розробки «Керівних принципів для огляду впроваджувальних заходів (ОВНС) у відповідь на COVID-19 на рівні країни» та описує те, що буде висвітлено в чотирьох модулях.
 • Модуль 1: ОЗВ з реагування на COVID-19 на рівні країн: контекст та мета :

  Після завершення цього модуля ви зможете: Розуміти контекст та мету ОЗВ у відповідь на COVID-19 на рівні країн.
 • Модуль 2: Огляд методики ОЗВ у відповідь на COVID-19 на рівні країн та кроки для проведення ОПЗ:

  Після завершення цього модуля ви зможете: Знати, як проходить ОЗВ у відповідь на COVID-19 на рівні країн.
 • Модуль 3: Доступні ресурси для планування, проведення ОЗВ та спостереження за подальшими кроками:

  Після завершення цього модуля ви зможете: Вміти визначати й застосовувати доступні ресурси для проведення ОЗВ та джерела їх пошуку.
 • Модуль 4: Ключові ролі в ОЗВ, поради щодо проведення та організації ОЗВ онлайн :

  Після завершення цього модуля ви зможете: Розрізняти ролі та обов’язки головних координаторів ОЗВ, фасилітаторів, модераторів, секретарів, укладачів звітів, фахівців із технічної підтримки й учасників ОЗВ та описувати техніки колективного проведення й особливості організації ОЗВ онлайн.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

 • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.
 • Gain an Open Badge by completing the course.