Навчальний курс щодо вакцин проти COVID-19

Щоб гарантувати безпечність і ефективність імунізації, медичним працівникам, що беруть участь у розгортанні і впровадженні вакцинації проти COVID-19, потрібні спеціальні знання щодо відповідних вакцин. У цьому курсі ключова інформація про вакцини проти COVID-19 подана у вигляді коротких навчальних відео, пояснювального матеріалу щодо вакцин, робочих пам’яток, тематичних інструктажів і презентацій, які можна завантажувати. Цей курс розроблений на основі матеріалів Курсу підготовки медичних працівників до вакцинації проти COVID-19 COVID-19 vaccination training for health workers та Рекомендацій щодо розгортання і планування вакцинації проти COVID-19 на національному рівні Orientation to National Deployment and Vaccination Planning for COVID-19.

Примітка: відео та ресурси щодо інших вакцин будуть додаватися мірою їх включення до переліку засобів, дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях (EUL), або прекваліфікації ВООЗ.

Зауважте, що декілька відео, щодо вакцин, зараз переглядаються, для приведення у відповідність з останніми рекомендаціями. У розділі з додатковими матеріалами ви знайдете оновлені пояснення по кожній вакцині, які відповідають найновішим рекомендаціям.

Ве молиме имајте предвид: овие материјали последен пат беа ажурирани на 09/09/2022 година.

Джерело фото: WHO/Blink Media - Chiara Luxardo

Self-paced
Language: Українська
COVID-19

Course information

Курс можна пройти декількома мовами:

English - 中文 - Русский - Français - Português - Español - العربية

Огляд: Станом на березень 2021 року регуляторними органами, з суворими вимогами, та ВООЗ були авторизовані і схвалені для використання серед людей декілька вакцин проти COVID-19. Наразі країни розгортають кампанії з вакцинації, які передбачають використання таких вакцин. Розуміння характеристик різних препаратів є надзвичайно важливим для забезпечення успішності вакцинації. У цьому курсі надається інформація щодо специфічних вакцин проти COVID-19, які були включені до переліку засобів, дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях. Курс призначений для вакцинаторів, лікарів, спеціалістів із логістики та інших відповідальних осіб, задіяних у вакцинації проти COVID-19.

Примітка: відео та ресурси щодо інших вакцин будуть додаватися мірою їх включення до переліку засобів, дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях (EUL), або прекваліфікації ВООЗ.

Цілі навчання:

Після закінчення цього курсу учасники будуть:

 • Вміти правильно поводитися з вакцинальними продуктами проти COVID-19, представленими в цьому курсі, а також готувати і вводити їх;
 • Володіти інформацією щодо специфічних вакцин, у тому числі щодо форми їх випуску та відповідних схем вакцинації, введення та безпеки, поводження з вакцинами, їх зберігання, маркування та пакування;
 • Здатні розпізнати анафілаксію та вжити заходів у відповідь.

Тривалість курсу: Приблизно 10 хвилин.

Сертифікати: Для учасників, які успішно опрацювали 100% матеріалів курсу, доступні сертифікати про підтвердження участі.

Детальнішу інформацію, рекомендації та матеріали щодо впровадження вакцин проти COVID-19 див. у документі «Інструментарій для впровадження вакцин проти COVID-19» COVID-19 vaccine introduction toolkit .

Перекладено українською за курсом COVID-19 vaccine-specific resources, 2021. ВООЗ не несе відповідальності за зміст і точність цього перекладу. У разі будь-яких розбіжностей між оригіналом англійською та перекладом українською мовою, дійсною та автентичною версією вважається оригінал англійською мовою. переклад не був верифікований ВООЗ. Цей ресурс призначений лише для підтримки в навчанні.

Course contents

 • Підготовка вакцини проти COVID-19 Comirnaty (Tozinameran) виробництва Pfizer-BioNTech:

  Цей модуль охоплює питання, які стосуються поводження з вакциною проти COVID-19 Comirnaty (Tozinameran) виробництва Pfizer-BioNTech, її розморожування і підготовки.
 • Підготовка вакцини проти COVID-19 Moderna (мРНК-1273):

  У цьому відео ми покажемо вам, як зберігати, розморожувати та вводити вакцину проти COVID-19 Moderna. Ми також пояснимо чим вона відрізняється від інших вакцин, які ви можете використовувати.
 • Розпізнавання анафілаксії та реакції на хвилювання та стрес пов’язаний з ін’єкцією та вакцинацією:

  У цьому відео ми покажемо вам, як розпізнати анафілаксію та як відрізнити анафілаксію від реакції на хвилювання та стрес пов’язаний з ін’єкцією та вакцинацією, щоб ви могли належним чином реагувати.
 • Виявлення та лікування анафілаксії:

  У цьому відео ми покажемо, як підготуватися до анафілактичної реакції; як визначити ознаки та симптоми анафілаксії; і як лікувати пацієнта з тяжкою алергічною реакцією.
 • Введення вакцини проти COVID-19 AstraZeneca:

  У цьому відео ми покажемо вам, як зберігати та вводити вакцину AstraZeneca COVID-19.
 • Підготовка та зберігання вакцини проти COVID-19 Janssen:

  У цьому відео ми покажемо вам, як зберігати, розморожувати та застосовувати вакцину проти COVID-19 Janssen.
 • Введення вакцин BIBP/Sinopharm та Coronavac/Sinovac проти COVID-19:

  У цьому відео ми покажемо вам, як зберігати та застосовувати вакцини BIBP/Sinopharm та Coronavac/Sinovac проти COVID-19.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

 • Gain a Confirmation of Participation by completing at least 100% of the course material.