Керівництво з оперативного мікропланування вакцинації проти COVID-19

Вакцинація проти COVID-19 вимагає надійного, інтегрованого оперативного мікропланування. Цей курс розроблений з метою надання учасникам знань, навичок, впевненості та ресурсів для розробки комплексного мікроплану для впровадження вакцинації проти COVID-19, спрямованого на групи, які потребують першочергової вакцинації, у зоні обслуговування. Він також містить рекомендації щодо поєднання проведення вакцинації проти COVID-19 з плануванням планової імунізації та вдосконаленням системи охорони здоров’я.

Self-paced
Language: Українська
Health topic

Course information

Цей курс також доступний такими мовами:

English

Огляд курсу: Рівноправний розподіл і використання вакцин проти COVID-19, особливо серед груп високого ризику та вразливих груп, які потребують першочергової вакцинації, вимагає стратегій надання послуг, адаптованих до місцевого контексту, місцевих потреб і викликів. Ці рекомендації призначені для працівників програм імунізації в районах та медичних закладах, які планують, впроваджують і/або здійснюють моніторинг вакцинації проти COVID-19; і/або для працівників і зацікавлених сторін, які підтримують суміжні програми охорони здоров’я (наприклад, дитячу імунізацію та антенатальну допомогу). У цьому курсі представлено процес мікропланування вакцинації проти COVID-19, який складається з восьми кроків і передбачає періодичне повторне оцінювання та коригування з метою подолання викликів та використання ресурсів і можливостей.

Тривалість: Близько 2 годин.

Сертифікат: Сертифікат про проходження курсу доступний для учасників, які набрали принаймні 80% у підсумковому оцінюванні. Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.

Перекладено українською за курсом Guidance on Operational Microplanning for COVID-19 Vaccination, 2023. ВООЗ не несе відповідальності за зміст і точність цього перекладу. У разі будь-яких розбіжностей між оригіналом англійською та перекладом українською мовою, дійсною та автентичною версією вважається оригінал англійською мовою. переклад не був верифікований ВООЗ. Цей ресурс призначений лише для підтримки в навчанні.

What you'll learn

 • Описати, як розробити комплексний мікроплан впровадження вакцинації проти COVID-19, орієнтований на групи, які потребують першочергової вакцинації, у зоні обслуговування.
 • Пояснити, як використовувати людські, матеріальні та фінансові ресурси для адаптації стратегій надання послуг з метою охоплення та вакцинації груп, які потребують першочергової вакцинації.
 • Використовувати стандартизовані шаблони мікропланування.
 • Визначати, коли і як проводити повторне оцінювання мікроплану боротьби з COVID-19 та переглядати підходи до надання послуг.
 • Оцінити важливість поєднання вакцинації проти COVID-19 з плановою імунізацією та вдосконаленням системи охорони здоров’я.

Who this course is for

 • Персонал програми імунізації
 • Персонал та стейкхолдери, які підтримують пов’язані програми охорони здоров'я

Course contents

 • Вступ до мікропланування вакцинації проти COVID-19:

  По завершенню цього модуля ви зможете: описати, що таке мікроплан вакцинації проти COVID-19, перерахувати етапи мікропланування вакцинації проти COVID-19 та назвати переваги поєднання вакцинації проти COVID-19 з плановою імунізацією та послугами первинної медичної допомоги.
 • Модуль 1: Крок 1: Оцінювання цільових груп:

  По завершенню цього модуля ви зможете: визначати підгрупи, які потребують першочергової вакцинації проти COVID-19 у зоні обслуговування, оцінити чисельність популяції кожної підгрупи, яка потребує першочергової вакцинації, та загальну чисельність усіх підгруп, пояснити переваги підготовки поіменних списків осіб, які належать до певних груп підвищеного ризику, а також ознайомитися з компонентами бюджетного кошторису, пов’язаними з оцінюванням цілбових груп.
 • Модуль 2: Крок 2: Розрахунок потреб:

  По завершенню цього модуля ви зможете: розрахувати кількість необхідних доз вакцини проти COVID-19 та загальний об'єм вакцини для певної зони обслуговування, перерахувати чинники, що визначають типи та кількість допоміжних матеріалів, необхідних для надання послуг з вакцинації проти COVID-19, а також визначити складові бюджетного кошторису для діяльності, пов’язаної з розрахунком кошторису.
 • Модуль 3: Крок 3: Планування управління вакцинами:

  По завершенню цього модуля ви зможете: розрахувати площу складських приміщень, необхідну для зберігання вакцин проти COVID-19, визначити елементи планів зберігання вакцин проти COVID-19 та допоміжних матеріалів, а також визначити складові бюджетного кошторису, пов’язані з управлінням запасами вакцин.
 • Модуль 4: Крок 4: Визначення потреб та управління людськими ресурсами:

  По завершенню цього модуля ви зможете: визначити потреби у людських ресурсах та брак кадрів для проведення вакцинації проти COVID-19 у зоні обслуговування, пояснити, як планувати навчання для персоналу, який бере участь у вакцинації проти COVID-19, а також перерахувати компоненти бюджетного кошторису, пов’язані із забезпеченням та управлінням людськими ресурсами для проведення вакцинації проти COVID-19.
 • Модуль 5: Крок 5: Планування надання послуг:

  По завершенню цього модуля ви зможете: пояснити, як планувати стратегію вакцинації та пункти вакцинації для конкретних підгруп, які потребують першочергової вакцинації, а також назвати компоненти бюджетного кошторису, пов’язані з наданням послуг з вакцинації проти COVID-19.
 • Модуль 6: Крок 6: Формування попиту:

  По завершенню цього модуля ви зможете: описати важливість і цілі комунікацій щодо вакцинації проти COVID-19, розробити план комунікацій щодо вакцинації проти COVID-19 для зони обслуговування медичного закладу та визначити компоненти бюджетного кошторису, пов’язані з формуванням попиту.
 • Модуль 7: Крок 7: Моніторинг впровадження:

  По завершенню цього модуля ви зможете: визначити елементи моніторингу заходів з вакцинації проти COVID-19, перерахувати обов’язки кураторів, пояснити, як розробити план виїздів на місця для контролю заходів з вакцинації проти COVID-19, а також назвати складові бюджетного кошторису для моніторингу впровадження заходів з вакцинації проти COVID-19.
 • Модуль 8: Крок 8: Перегляд мікроплану:

  По завершенню цього модуля ви зможете: визначити типи ситуацій, які потребують перегляду мікроплану вакцинації проти COVID-19, а також окреслити процес перегляду та оновлення мікроплану.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

 • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.