Зміцнення співпраці між сферами охорони здоров’я людей і тварин для підвищення рівня санітарно-епідемічного благополуччя

Останнім часом ми дедалі частіше спостерігаємо, що нові хвороби стосуються як людей, так і тварин. Це зумовлює важливість застосування підходу «Єдине Здоров’я». Цей курс розкриває зміст діяльності ВООЗ в контексті взаємодії екосистем «тварина-людина-довкілля» і дає уявлення про національні семінари з розбудови зв’язків (СРЗ), виїзні імітаційні навчання, тристоронній посібник та практичні інструменти, розроблені для підтримки країн у втіленні механізмів «Єдиного Здоров’я» на їх рівні. Наслідки й результати цих заходів розглядаються, обговорюються й аналізуються на прикладах досвіду країн.

Self-paced
Language: Українська
Normative

Course information

Курс можна пройти декількома мовами:

English

Огляд: Цей курс складається з 4 модулів:

 1. Розбудова зв’язків між міжнародними мережами для зміцнення співпраці на рівні взаємодії між екосистемами людей і тварин (Програма національних семінарів з розбудови зв’язків)
 2. Настанови та робочі інструменти, які допоможуть країнам наростити спроможність до співпраці (Тристоронній посібник із зоонозів та пов’язані з ним інструменти)
 3. Спільні імітаційні навчання для перевірки та покращення координаційних спроможностей
 4. Обмін досвідом та регіональний вимір

Цілі навчання: Після закінчення цього курсу учасники зможуть:

 • розумітися на міжнародних рамках та пов’язаних із ними інструментами, які використовуються у сфері охорони здоров’я людей (Міжнародні медико-санітарні правила — ММСП, Щорічна звітність країн-учасниць — SPAR, Спільне зовнішнє оцінювання — СЗО (JEE)) та у сфері охорони здоров’я тварин (Оцінка ефективності ветеринарних служб — ОЕВС, PVS Pathway);

 • пояснити, як ці мережі можна зв’язати через національні семінари з розбудови зв’язків (СРЗ) між ММСП та ОЕВС, для зміцнення співпраці на рівні взаємодії між екосистемами людей і тварин у країнах;

 • орієнтуватися у Тристоронньому посібнику із зоонозів, який містить вказівки стосовно впровадження підходу «Єдине Здоров’я» для управління випадками зоонозів;

 • ідентифікувати робочі інструменти (РІ СОР (JRA OT) — інструмент для спільної оцінки ризиків, РІ МКМ (MCM OT) — механізм мультисекторальної координації, SISOT — інструмент для обміну даними епіднагляду та супровідною інформацією), розроблені в рамках тристороннього співробітництва для підтримки країн у запровадженні підходу «Єдине Здоров’я»; та

 • пояснити, як саме спільні виїзні імітаційні навчання можуть допомогти країнам у перевірці та покращені їхніх координаційних спроможностей.

Тривалість курсу: Приблизно 2 години.

Сертифікати: Для учасників, які успішно опрацювали 100% матеріалів курсу, доступне Підтвердження участі.

Курс Strengthening collaboration between human and animal health sectors for improved health security був розроблений у співпраці з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України та Центром громадського здоров’я МОЗ України у 2021 року. Наразі матеріали, що використовуються у цьому курсі, переглядаються для відображення оновлень технічного змісту. Усі учасники курсу отримають повідомлення, коли ці оновлення будуть завершені.

Course contents

 • Вступ до вебінару:

  Технічний радник ВООЗ - Доктор де ла Рок, вітає вас на цьому вебінарі та знайомить із роботою команди ВООЗ з питань взаємодії людини і тварини.
 • Модуль 1: Розбудова міжнародних мереж з метою посилення співпраці в рамках механізму взаємодії екосистем людей і тварин :

  У цьому першому модулі представлені Національні семінари з налагодження зв’язків (NBWs), їх метод, розгортання та подальші дії. NBWs – це 3-денні національні заходи, під час яких зацікавлені сторони зі служб охорони здоров’я тварин та здоров’я людей країни збираються спеціально для обговорення, оцінки та покращення співпраці. NBWs використовують надійну методологію, розроблену спільно ВООЗ та МЕБ. Загалом 32 країни вже провели NBWs.
 • Модуль 2: Настанови та робочі інструменти для підтримки країн у нарощуванні спроможностей:

  Цей модуль був розроблений Тристоронніми організаціями (ФАО, МЕБ та ВООЗ) як вступ до Тристороннього посібника щодо зоонозів (TZG). Після перегляду вебінару ви зрозумієте призначення TZG; дослідите 7 технічних розділів TZG; дізнаєтесь про оперативні інструменти, доступні для підтримки використання TZG на рівні країни; і почуєте тих, хто використовував інструменти на національному та субнаціональному рівнях. Якщо ви хочете дізнатися більше, Тристоронній орган розробив безкоштовний онлайн-тренінг.
 • Модуль 3: Проведення сумісних імітаційних навчань для перевірки та вдосконалення координаційних спроможностей:

  Приєднуйтесь до нас у Наманзі, Кенія, на кордоні з Танзанією, де понад 300 учасників із 7 ключових секторів зібралися, щоб провести транскордонні імітаційні вправи щодо фіктивного спалаху лихоманки долини Рифт.
 • Модуль 4: Обмін досвідом та регіональні перспективи:

  На завершення вебінару прослухайте точки зору регіонального рівня та конкретні приклади з полів, про те, як ці різні інструменти використовуються в комплексному підході на регіональному та національному рівнях.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

 • Gain a Confirmation of Participation by completing at least 100% of the course material.