Принципи епідеміології для контролю захворювань

Поява нових інфекційних чи невідомих захворювань, так і відродження інших, які контролювалися або вважалися контрольованими спонукають до зміцнення місцевого, регіонального та національного епідеміологічного потенціалу. Розширення ризиків, хвороб і санітарних проблем, а також необхідність діяти колективно та скоординовано на користь спільноти не втрачають своєї актуальності.

Цей курс був адаптований українською мовою на основі матеріалів “Модулі з принципів епідеміології для контролю захворювань. Друге видання, 2001 рік”, що були розроблені Панамериканською Організацією Охорони Здоров’я. Він містить основні принципи для контролю інфекційних захворювань для систематичного застосування епідеміологічного мислення в практиці охорони здоров’я та призначений для персоналу, який готується забезпечувати реагування на виклики у сфері громадського здоров’я.

Photo credits: WHO

Self-paced
Language: Українська
Not disease specific

Course information

Огляд: Поява нових інфекційних чи невідомих захворювань, так і відродження інших, які контролювалися або вважалися контрольованими спонукають до зміцнення місцевого, регіонального та національного епідеміологічного потенціалу. Розширення ризиків, хвороб і санітарних проблем, а також необхідність діяти колективно та скоординовано на користь спільноти не втрачають своєї актуальності. Цей курс містить основні принципи епідеміології для контролю інфекційних захворювання, які подаються у вигляді коротких відеолекцій та тестів для перевірки знань. Він призначений для фахівців у сфері громадського здоров’я, у тому числі для медичних працівників, посадових осіб у сфері громадського здоров’я. Цей курс був адаптований українською мовою на основі матеріалів “Модулі з принципів епідеміології для контролю захворювань. Друге видання, 2001 рік”, що були розроблені Панамериканською Організацією Охорони Здоров’я.

Цілі навчання: Наприкінці цього курсу учасники повинні вміти:

  • Описати основні принципи описової та аналітичної епідеміології;
  • Описати епідемічний ланцюг та визначити його елементи;
  • Визначити основні характеристики виникнення, передачі та збереження захворювання серед населення;
  • Обчислювати, інтерпретувати та застосовувати міри центральної тенденції, міри частоти захворювань, міри асоціації;
  • Визначати типи епіднагляду, варіанти його застосування та критерії оцінювання систем епіднагляду;
  • Визначати типи епіднагляду, варіанти його застосування та критерії оцінювання систем епіднагляду;
  • Визначити обсяг заходів із профілактики та контролю захворювань;
  • Описати види заходів, що вживаються для контролю захворювань серед населення.

Тривалість курсу: Приблизно 3 години.

Сертифікати: Сертифікат про проходження курсу буде доступний учасникам, що пройшли тестові завдання та отримали принаймні 80% правильних відповідей. Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.

Модуль 1 “Презентація та концептуальні основи курсу”, з якого розпочинається оригінальний курс “Принципи епідеміології для контролю захворювань”, містить коротку інформацію щодо структури і цілей курсу, а також тестування початкового рівня знань. З метою оптимізації часових витрат, Модуль 1 було навмисно виключено із цього онлайн курсу, а тому, ми пропонуємо Вам розпочати навчання із Модулю 2.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now
Learners enrolled: 802

Certificate Requirements

  • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.