Дозорний епіднагляд за грипом в Україні

Нагляд за грипом має важливе практичне застосування для контролю поширення та тяжкості періодів епідемічного підйому захворювання. Даний онлайн курс познайомить вас із основними принципами та завданнями проведення рутинного та дозорного епідеміологічного нагляду за грипом в Україні. Крім цього, в курсі приділяється увага нормативно-правовій базі, а також проводиться навчання роботі з електронною системою епідеміологічного нагляду за грипом.

Курс складається із трьох послідовних модулів та розрахований на фахівців системи громадського здоров’я, які приймають участь в організації заходів по запобіганню виникнення і поширення інфекційних хвороб, спеціалістів закладів охорони здоров’я, що залучені до проведення рутинного та дозорного нагляду за грипом в Україні, а також на інших фахівців, що зацікавлені в системі епідеміологічного нагляду.

Джерело фото: WHO / P. Phutpheng

Self-paced
Language: Українська
Influenza

Course information

Огляд: Грип залишається однією з найбільш актуальних медичних та соціально-економічних проблем. Це обумовлено високою розповсюдженістю захворювання, його складним перебігом, розвитком ускладнень, високим ризиком смертності, недостатнім обсягом специфічної імунопрофілактики проти грипу навіть серед населення, що входять до груп ризику, а також значним навантаженням на мережу закладів охорони здоров’я під час епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРВІ.

Цей курс складається з 3 модулів, у яких розглядаються заходи готовності та реагування на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції під час епідемічного підйому захворюваності, епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ в Україні, а також Електронна система епідеміологічного нагляду за грипом в Україні. Ви ознайомитесь з узагальненим практичним досвідом із проведення епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ в Україні, в тому числі з дозорним епіднаглядом за гриподібними захворюваннями та тяжкою гострою респіраторною інфекцією.

Курс розрахований на епідеміологів, вірусологів та фахівців, які приймають участь в організації заходів по запобіганню виникнення і поширення інфекційних хвороб людини, локалізації та ліквідації їх спалахів та епідемій.

Цілі навчання: По завершенні цього курсу учасники зможуть:

  • Описати заходи, які здійснюються органами місцевої влади та місцевого самоврядування, Центрами контролю та профілактики хвороб МОЗ України, а також закладами охорони здоров’я в міжепідемічний період та період епідемічного підйому та застосувати відповідні заходи у своїй установі.
  • Зрозуміти, яким чином функціонує система рутинного та дозорного епідеміологічного нагляду за грипом в Україні та засвоїти основні визначення клінічного стану пацієнта гострого респіраторного захворювання та тяжкої гострої респіраторної інфекції для подальшого застосування у медичній практиці.
  • Засвоїти переваги та відмінности між рутинним та дозорним наглядом за грипом, а також загальні завдання для епіднагляду за грипом та COVID- 19.
  • Оволодіти основними навичками для введення, коригування та візуалізації даних у Електронній системі епідеміологічного нагляду за грипом,

Тривалість курсу: Близько 2 годин.

Сертифікати: Сертифікат про про успішне завершення курсу зможуть отримати учасники, які набрали щонайменше 80% від загальної можливої кількості балів за всіма контрольними тестами. Учасники, які отримають Рекорд досягнень, також можуть завантажити відкритий значок для цього курсу. Натисніть тут, щоб дізнатися, як.

Course contents

  • Mодуль 1: Заходи з готовності в міжепідемічний період та реагування під час епідемічного підйому захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції:

    По завершенні цього модулю ви зможете: зрозуміти різницю між періодами спостереження за грипом, та вміти пояснити перелік заходів, які здійснюються різними структурними підрозділами в міжепідемічний період та в період епідемічного підйому.
  • Модуль 2: Епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ в Україні, проведення епіднагляду за грипом у світі:

    По завершенні цього модулю ви зможете: зрозуміти завдання вірусологічного нагляду за грипом та яким чином відбувається інформаційний цикл даних, пояснити характеристики системи нагляду та основні завдання дозорного та рутинного епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ в Україні.
  • Модуль 3: Електронна система епідеміологічного нагляду за грипом в Україні:

    По завершенні цього модулю ви будете знати: основні компоненти та завдання Електронної системи епідеміологічного нагляду за грипом, а також ознайомитесь із внутрішнім наповненням програми для введення і візуалізації даних на різних рівнях доступу.

Enroll me for this course

The course is free. Just register for an account on OpenWHO and take the course!
Enroll me now

Certificate Requirements

  • Gain a Record of Achievement by earning at least 80% of the maximum number of points from all graded assignments.